top of page

Spojte sa s nami

Staňte sa členmi Slovenskej Misie

O nás

História Slovákov v USA je veľmi dlhá. Boli rôzne emigračné vlny. Dnešná situácia žijúcich Slovákov v Severnej Amerike je úplne iná, aká bola v čase neslobody na Slovensku. Čo ale zostalo rovnaké, je snaha stretávania sa. Žijeme fyzicky ďaleko od rodného Slovenska,  ale duchovne sme stále spojení. Naša kúltúrna a kresťanská identita je pre nás obrovským bohatstvom. Nezabúdame odkiaľ sme prišli a chránime si svoje vlastné korene.

 

K tomu chce byť nápomocná aj naša novovznikajúca Slovenská misia tu v Chicagu. V spolupráci s inými slovenskými organizáciami pripravujeme rôzne akcie a podujatia, ktoré sú pre nás obrovskou posilou. Náplň Slovenskej misie je predovšetkým duchovný, charitatívny a výchovno-vzdelávací z pohľadu kresťana. Pestovanie kresťanských hodnôt, vzdelávanie sa vo viere v každom veku a to všetko v rodnej reči, tu ďaleko za hranicami našej vlasti je pre nás všetkých veľkým bohatstvom a veľkým darom.

 

Touto cestou Vás pozývame do nášho spoločenstva, aby sme sa stali obohatením a vzájomným darom. 

Ako sa stať členom

Každý Slovák, alebo človek so slovenskými koreňmi žijúci v Chicagu a okolí sa môže stať formálnym členom Slovenskej misie.

  • Je potrebné vyplniť prihlášku a zaslať emailom na info@slovenskamisia.org alebo doniesť osobne na adresu Slovak Mission (Czech Mission), 9415 Rochester Avenue, Brookfield, IL 60513.

  • Zaplatiť dobrovoľný členský poplatok $100.00  

 

Od každého člena našej Misie sa očakáva, že je stotožnený s poslaním misie a bude ju všemožným spôsobom podporovať, ako duchovne tak aj hmotne. O všetkých právach a povinnostiach členov Slovenskej misie sa dočítate v jej STANOVÁCH (pripravujeme na publikáciu).

 

Budeme veľmi radi, keď sa pridáte k nám. Tešíme sa na vás.

Stiahnite si prihlášku

 

Darujte členský príspevok

Máte nejaké otázky? Kontaktuje nás
+1 (708) 680-7584

bottom of page