top of page
  • Writer's pictureP. Stanislav Bindas, CM

Zbierka na pomoc ľuďom postihnutým vojnou na Ukrajine: Poďakovanie od Depaul Slovensko

Zdieľame poďkovanie od Depaul Slovensko n. o. za našu zbierku, ktorú sme v mesiaci apríl 2022 vyzbierali v našej Slovenskej misii a poslali na pomoc ľuďom postihnutých vojnou na Ukrajine.


Dovoľte aby som sa Vám ešte raz (i v mene našich priateľov za hranicami) poďakovala za Vašu pomoc a úžasnú ochotu v týchto neľahkých dňoch.

Depaul Slovensko začalo s humanitárnou pomocou presne 28.2.2022 pár dní po začatí vojny na Ukrajine. Dôvod bol jednoduchý, naši kolegovia, sociálni pracovníci a priatelia, ktorí roky pomáhajú ľuďom v núdzi na Ukrajine sa zo dňa na deň ocitli v situácii, kedy sa ich práca v pomoci pre ľudí bez domova rozšírila na pomoc všetkým ľuďom vo svojom okolí. Pretože v ohrození straty domova sa ocitol každý jeden obyvateľ Ukrajiny. Náš najsilnejší kontakt a spojka v pomoci za hranicami je jeden odvážny a inšpiratívny človek menom Vitalij Novak. Vďaka jeho sile sme dokázali previesť kamióny humanitárnej pomoci do miest ako Kyjev ale dokonca i zničený Charkov. Po dvoch mesiacoch sa náš tím a pomoc rozšírila a vďaka podpore darcov, firiem či rôznych jednotlivcov (ako ste i Vy) sa nám podarilo za hranice previesť už 29 áut zdravotnej a potravinovej pomoci. Viac než 229 000 ton vecí tak bolo prevezených a rozdaných i v tých najohrozenejších kútoch Charkova, Kyjeva či Odesy.


V našej snahe samozrejme pokračujeme ďalej a chceme sa Vám poďakovať za to, že nám dodávate nádej a silu pomáhať viac.

V prílohe Vám posielam pár fotografii z terénu od Vitalijho a taktiež certifikát s Vašou podporou:) V prípade, že by ste mali viac otázok alebo by ste potrebovali akékoľvek doplňujúce info prosím neváhajte sa na mňa obrátiť.


Ešte raz ĎAKUJEME

S pozdravom a prianím pekného dňa Zuzana Kuľhová, Fundraiserka Depaul Slovensko, n.o.


14 views0 comments

Recent Posts

See All

Kommentare


bottom of page