top of page
  • Writer's pictureP. Stanislav Bindas, CM

Zbierka na pomoc rodine Kellnerovej na Slovensku

Updated: Jan 8, 2021

(Zbierka bola ukončená. )


Slovenská misia v Chicagu odpovedá na prosbu pani Dagmar Kellnerovej a touto cestou sa obraciame na všetkých ľudí dobrej vôle. Touto charitatívnou zbierkou chceme pomôcť dvom ťažko chorým deťom Bianke a Timke, ktoré trpia cystickou fibrózou. Svoje milodary môžete odovzdať cez Paypal účet našej Slovenskej misie alebo osobne pri slovenských alebo českých svätých omšiach v kostole. Zbierka trvá od 15. novembra do 13. decembra 2020. Ďakujeme.

List od pani Kellnerovej s prosbou o pomoc


"Dobrý večer!


V úvode Vám chcem veľmi pekne poďakovať za Vašu pomoc. Máme dve dcérky (Bianka 11 rokov a Timea 5 rokov). Obe trpia nevyliečiteľným ochorením Cystická fibróza. Choroba im postihuje všetky dôležité orgány, hlavne pľúca, pečeň, pankreas.


Denne niekoľko krát inhalujú, rehabilitujú, (pohybové a dychové cvičenia). Užívajú veľké množstvo liekov, potrebujú vysokokalorickú stravu, často užívajú antibiotiká, alebo potrebujú byť preliečené priamo v nemocnici.


Život akým žije teraz celý svet je bežný pre našu rodinu od narodenia (dezinfekcia, rúška, nestretávanie sa). To všetko je súčasťou liečby, pretože aj malý infekt môže spôsobiť suspektnú infekciu, ktorá môže vážne skomplikovať ich stav.


Je to všetko veľmi náročné psychicky, ale žiaľ aj finančne. Liečba zatiaľ pre ne neexistuje, robíme maximum avšak niekedy je to naozaj náročné.


Situáciu komplikuje i to, že ja som po pôrodoch ochorela a mám doživotné následky. (Prekonala som mozgový infarkt, zlyhanie st, embóliu pľúc).


Jedinou nádejou je nám vždy Pán Boh, pretože prostredníctvom neho, nám posiela do cesty dobrých ľudí, ktorí nám pomáhajú. Je to v skratke náš život, je skutočne ťažký, ale pre nás sú detičky všetkým, preto sme vďační, že ich máme.


S obrovskou vďakou, pokorou mama

Dagmar Kellnerová

Jilemnického 369/140 Veľká Lomnica 05952, t.c.0902 715 004"Aktualizované 17.12.2020


Ďakujeme všetkým, ktorí odpovedali na našu výzvu pomoci deťom rodine Kellnerovej. Celkovo sa nazbieralo 4,000 USD, ktoré sme odposlali rodine Kellnerovej na Slovensko.


Nech Pán požehná všetkých dobrodincov a celej rodine Kellnerovej vyprosujeme hojnosť Božích milostí, Božiu pomoc a požehnanie, zdravie osobitne pre deti a pevnú vieru. Taktiež prajeme požehnané Vianoce a šťastný Nový Rok.


Aktualizované 8.1.2021


Prikladáme list s poďakovaním od rodiny Kellnerovej.
330 views0 comments

Comments


bottom of page